Arrow
  Arrow

  Pedāļi, ziedi un jautri uzdevumi: «Atvasītes» velotūre

  v8 sakums      Kā apvienot sportiskas aktivitātes un piedzīvot dabas tuvumu kopā ar ģimeni? Salaspils novada iedzīvotāji zina – dodoties ar velosipēdu uz Nacionālo botānisko dārzu. Tāpēc 18. maijā pirmsskolas izglītības iestādes “Atvasīte” bērni lika galvā aizsargķiveres un kāpa uz velosipēdiem, lai kopā ar vecākiem un pirmsskolas darbiniekiem dotos kopīgā velobraucienā. No pirmsskolas uz Nacionālo botānisko dārzu organizētā grupā devās mazi un lieli, pa ceļam izmetot līkumu pa Rīgas ielu. Velobrauciena galamērķis bija botāniskajā dārzā iekārtotā lauku sēta “Urdziņas”.

       Kādam iekļaušanās brauciena plūsmā padevās viegli, citam uz priekšu tikt palīdzēja papildriteņi un nācās piepūlēties, lai pārvarētu grants celiņus. Pa ceļam, cītīgi minot pedāļus un apgūstot kolektīvās braukšanas prasmes, bija iespēja apskatīt un sasmaržot garām slīdošos ziedoņa lieciniekus – no pavasara puķēm līdz kokiem, klausīties putnu dziesmas un baudīt maija īpašo lapu un zāles zaļumu.

       Kurš aizleks tālāk ar maisu? Vai vecāku komanda izrādīsies spēcīgāka par bērniem virves vilkšanas sacīkstēs? Sporta treneris Romans bija parūpējies par to, lai muskuļi neatslābst arī pēc pievarētajiem pāris kilometriem, pulcinot dalībniekus uz ģimeniski sportiskām izdarībām lauku sētas pļaviņā. Ar to piedzīvojums nebija galā, jo katra ģimene saņēma uzdevumu, kura izpildei vajadzēja atkal sēsties uz velosipēda un pēc attēla atrast dažādus objektus plašajā botāniskā dārza teritorijā. Nobeigumā apņēmīgākie varēja no koka, niedrēm un citiem dabas materiāliem izgatavot līdzi paņemamu kukaiņu viesnīcu dabas daudzveidības vērošanai savās mājās.
  Paldies piedzīvojuma idejas autoriem un īstenotājiem!

  Bahšteinu ģimene

   

  ozio_gallery_nano

  Ekoskola Facebook

  Ekoskola

  ekoskolas2

  Rekomendācijas vecākiem

  rek

  Laika apstākļi

  Kontakti

  sheet

   

  Pirmsskolas izglītības iestāde
  "ATVASĪTE " Meža iela 6,
  Salaspils, Salaspils novads, LV-2169
  T: 67980020; 29102572  e- pasts: daiga.lacgalve@salaspils.lv

  Personas datu apstrāde

  personas datu apstrade

  Izglītības un zinātnes ministrija

  ministrija balta

  Piekļūstamības paziņojums

  pieejamiba 1