Pieejamības rīki

Arrow
Arrow

EKOSKOLU RĪCĪBAS DIENAS PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS IESTĀDĒ “ATVASĪTE”

“Mazas rīcības – liela ietekme”

skud

            Šogad no 7.-13.novembrim visā Latvijā norisinājās Ekoskolu rīcības dienas, kurās aktīvi piedalījās arī pirmsskola “Atvasīte”. Katra grupiņa izplānoja un realizēja vairākas nodarbības un aktivitātes jomās: klimata pārmaiņas, bioloģiskās daudzveidības izzušana un vides piesārņojums. Bērni kopā ar skolotājām un grupas tehnisko personālu pētīja, eksperimentēja, devās ekskursijās, pastaigās un “ekspedīcijās” ar dažādiem izzinošiem un izglītojošiem uzdevumiem, darbojās kulinārijas meistarklasēs, iepazinās ar atkritumu šķirošanu, stādīja sīpolpuķes, telpaugus un kokus, sakopa tuvāko apkārtni un iestādes teritoriju un veica daudz citu mazu darbiņu.

Iestādes pieaugušie piedalījās radošajā darbnīcā - gatavoja ierakumu sveces Ukrainas armijas vajadzībām. No vecāku ziedotā parafīna, sveču vaska un tukšajām konservu kārbām tapa 89 sveces, kas ir nogādātas Rīgā biedrībai “Tavi draugi”, lai tās tālāk ceļotu uz Ukrainu.

            Grupa “Skudriņas” lai tuvāk iepazītu un izprastu šī mācību gada EKO tēmu “Transports”, devās ekskursijā uz Rīgas motormuzeju, kur, klausoties gida aizraujošajā stāstījumā, uzzināja daudz interesantu faktu par auto vēsturi un tā attīstību līdz mūsdienām.

             Nedēļas turpinājumā čaklās “skudriņas” devās uz tuvāko mežu, lai iepazītu tā daudzveidību - kokus, krūmus, lakstaugus, putnus un kukaiņus. Āra nodarbību laikā, tika pilnveidotas esošās zināšanas par dabas daudzveidību. Darbošanās laikā, bērni konstatēja, ka mežā ir daudz atkritumu. Bērni paši ierosināja un piedāvāja sakopt tuvāko meža teritoriju, ko arī kopīgiem spēkiem paveica.

            Esam priecīgi un lepni par saviem paveiktajiem mazajiem darbiņiem! 

Materiālu sagatavoja pirmsskolas grupas “Skudriņas” skolotājas Kristīne un Karīna

Ēdienkarte

ed

Rekomendācijas vecākiem

rek

Laika apstākļi

Pasākumu kalendārs

pasakumu kalendars 2020